ЯК ВИБРАТИ ПОВЕРХНЕВИЙ НАСОС?

Приватні будинки бувають не підключені до централізованого водопостачання, наприклад, коли мова йде про дачах та інших будівлях за межею міста. Тоді організація подачі води для поливу рослин, інших господарських та побутових потреб лягає на плечі власників. Раціональний вихід – поставити насос поряд зі свердловиною, колодязем або природним водоймищем – в залежності від того, для яких цілей потрібна вода. Який поверхневий насос вибрати, в чому відмінність від заглибного, які його типи бувають коротко розглянемо в цій статті.
Плюси і мінуси
Перед тим як підібрати поверхневий насос, потрібно чітко розуміти його переваги і недоліки. Серед аргументів за:
- проста конструкція (докладніше про неї – нижче);
- нескладний монтаж, адже насос не потрібно занурювати у воду;
- відносно високий напір; компактність;
- довговічність і надійність;
- універсальність – можна застосовувати як для зрошення ділянки, так і для відкачування рідини при будівництві.
- Недоліків у поверхневих моделей мало:
- їх не застосовують з забрудненої рідиною – великі домішки можуть пошкодити конструкцію; відносно мала глибина; галаслива робота.
Конструктивні особливості водяних насосів
В цілому пристрої для перекачування води бувають двох типів: занурювальні і поверхневі. Перші повністю занурюються в рідину, другі встановлюються поруч з джерелом води. Основні відмінності між ними в тому, що занурювальні розраховані на водозабір з більшої глибини, вони можуть працювати з рідинами різного ступеня забруднення. Поверхневі насоси можуть перекачувати воду з глибини 5-8 м (але є моделі, здатні забирати рідина з 20 м), їх краще використовувати разом з чистої або слабозабруднених рідиною. Зупинимося на тому, як правильно вибрати поверхневі насоси для води. Перш за все вирішіть пристрій, який вам потрібно по його внутрішньою будовою. Найбільш популярними вважаються два різновиди:
- Відцентрові. Оснащені робочою камерою для всмоктування рідини. У ній є колесо, що має вигляд ободів, розташованих паралельно один до одного, які з'єднуються лопатями. Виробляють ці елементи зазвичай з пластику або нержавіючої сталі – матеріалів, стійких до зносу і корозії. При попаданні на лопаті вода виявляється у стінок камери, а потім відводиться через спеціальний шланг. Існують також моделі, де передбачено не одне, а кілька таких коліс – для збільшення напору. Вони називаються багатоступеневими, споживають відносно мало електроенергії, а тому вважаються економічними. Відцентрові пристрої зазвичай встановлюють при заборі води з природних, але не дуже забруднених водойм. Перед тим як вибрати поверхневий насос цього типу, подумайте, чи підійдуть вам його характеристики. Як правило, вони шумлять при роботі, не надто потужні, їх не можна назвати дешевими.
- Вихрові. У них теж є робоче колесо, але його лопаті загнутої форми, і при обертанні в просторі між ними утворюються міні-вири. При попаданні в один канал виходить турбулентний водний потік. Якщо не знаєте, який поверхневий насос вибирати для подачі великої кількості води, можете зупинитися на вихровому. Він потужний, його напір перевищує відцентровий мінімум в 2 рази, до того ж працює майже безшумно і недорогий. Однак обладнання підійде тільки для роботи з дуже чистою рідиною, тобто його можна поставити для перекачування питної води. Який поверхневий насос з цих двох типів вибрати? Все залежить від ваших завдань, характеристик ділянки і точки водозабору. Якщо у вас чиста рідина і потрібен великий напір, підійде вихрової, якщо вода не дуже чиста, напір не дуже важливий, але планується перекачування значних обсягів рідини, то краще відцентровий.
Різновиди поверхневих насосів
Залежно від способу підйому води розрізняють кілька типів насосів:
- З нормальним всмоктуванням. У таких моделей всмоктуючий механізм знаходиться всередині корпусу, перед початком роботи шланг, по якому надходить рідина, необхідно заповнити водою.
- Самовсмоктуючий. Вважається найпоширенішим, так як вибирають поверхневий насос цього типу за рахунок простоти використання: шланг не потрібно попередньо заповнювати водою.
- З ежектором. Підьомний механізм знаходиться за межами корпусу, з-за чого зростає глибина всмоктування (це ті самі моделі, які здатні піднімати воду з глибини до 20 м), але падає ККД.
Який поверхневий насос краще? Тут знову все впирається в характеристики ділянки та передбачуваний режим використання. Якщо свердловина глибока, але ставити занурювальний з якоїсь причини не хочете, зупиніться на моделі з ежектором. При виборі між зваженим і стандартних орієнтуйтеся на особисті потреби. Зазвичай перші встановлюють при заборі води з джерела, а другі – для збільшення тиску в системі. Якщо щось залишилося не зовсім зрозумілим, проконсультуйтеся з менеджерами нашого магазину – вони порадять модель, яка точно підійде під ваші задачі.
Як вибрати водяні та вихрові насоси відцентрові: критерії
Якщо з тим, як вибрати хороший поверхневий насос, розібралися, прийшов час зайнятися установкою. Від правильності монтажу та підключення техніки залежить робота всієї системи і ефективність водопостачання. Тому для установки краще запросити майстра – при відсутності досвіду в цій сфері можна допустити помилку. Як насос монтується:
- Спочатку виберіть місце. Воно повинно бути як можна ближче до точки водозабору, щоб звести втрати напору до мінімуму.
- Встановіть насос на рівну поверхню. Краще всього заздалегідь спорудити бетонну основу, в особливості якщо ставите пристрій в технічному приміщенні.
- Під'єднайте водозабірну і нагнітати труби, попередньо визначивши потрібний діаметр, а також зворотний клапан. Перевірте з'єднання на герметичність і протестуйте систему.
Ми розібрали, як підібрати і поставити поверхневий насос – це не так складно. Однак при виборі конкретної моделі може виникнути маса додаткових питань. Задавайте їх нашим менеджерам – вони знають все про цю техніку. Розкажіть про своє ділянці і поставлених завданнях, а ми порадимо модель, яка точно впорається з навантаженням.