Кошик
376 відгуків
promo_banner
+380 (97) 556-57-58
+380 (93) 556-57-59
+380 (97) 563-64-64
обл Дніпропетровська, с.Лобойківка, вул. Центральна, 125, Петриковка, Україна
Інтернет-магазин "ТехБаза"
Залишити відгук

Как правильно промывать краскопульт после покраски

Как правильно промывать краскопульт после покраски

Як правильно промивати фарборозпилювач після фарбування

Краскопульт є майже у будь-якого професійного оздоблювальника, нерідко ним користуються й у побуті. Проте за ним потрібен правильний догляд, як і за іншим обладнанням. У матеріалі розглянемо, як промити краскопульт після фарбування, з яких етапів складається процедура та як довго триває.

Перш ніж приступати безпосередньо до чищення фарбопульта, запасіться деяким приладдям. Що вам знадобиться:

 • Розчинник. Тут все логічно: він потрібен, щоб розчинити залишки фарби та зняти їх із інструменту. Якщо ви працювали з водорозчинними складами, то замість нього підійде і звичайна вода.
 • Чиста ємність, стійка до впливу агресивних речовин.
 • ганчірка з гладкою текстурою. Якщо вона буде ворсистою, її частинки можуть залишитися на поверхні після чищення фарбопульта і виявляться на зоні, що фарбується при наступному застосуванні інструменту.
 • Щітки. Вони повинні мати оптимальну жорсткість, щоб якісно очистити, але не зіпсувати поверхню, тому краще купувати спеціально призначені для промивання фарбопульта пристосування.
 • Ключ, що збігається за розміром із головкою інструменту (її треба буде відкручувати).
 • Кошти індивідуального захисту. Під ними маються на увазі рукавички, окуляри, респіратор – все це має бути стійким до дії розчинника.
 • Крім того, працювати краще на відкритому повітрі, а якщо такої можливості немає – у добре провітрюваному (вентильованому) приміщенні.

Для чого взагалі потрібне миття фарбопульта, якщо наступного разу він все одно буде в фарбі? Щоб фінішне покриття оздоблювальним матеріалом було якісним, рівним, без потоків і перепусток, інструмент має мати хороший факел. А це неможливо, якщо її не чистити після кожного використання. Більш того, з брудного фарбопульта можуть вилітати частки ЛКМ, що залишилися після попередніх застосувань. Ні про яку якість поточного фарбування в цьому випадку не йдеться.

Отже, як правильно мити фарбопульти? Нічого складного в цьому заході немає, головне – дотримуватися етапів та порад.

РОЗБИРАННЯ КРАСКОПУЛЬТА

Насамперед інструмент необхідно розібрати, щоб отримати доступ до всіх забруднених елементів. Для якісного миття фарбопульта попередньо треба зняти бачок. Ззаду на корпусі розташований спеціальний гвинт для регулювання – відкрутіть його та витягніть голку, потім зніміть повітряну головку. Для відкручування форсунки стане в нагоді ключ.

Щоб від'єднати розподільне кільце, знадобляться два ключі – накидний та шестигранний.

Після промивання фарбопульта всі його деталі збираються у зворотному порядку, при цьому пам'ятайте: фіксація підкладки кільця повинна проводитися безпосередньо над отворами, призначеними для руху повітряних потоків, не допускаються відхилення.

РОЗБИРАННЯ КРАСКОПУЛЬТА

ПРОМИВАННЯ ЧАСТИН

Інструмент розібраний, настав час для безпосереднього чищення. Як промити фарбопульти? Налийте розчинник у бачок, закрийте його і активно струсіть, щоб рідина потрапила на всі стінки та обробила поверхню повністю.

Що стосується розчинника, фахівці радять марку 646, але якщо її немає під рукою, підійде і звичайний ацетон. Іноді для чищення фарбопульта використовують бензин А95, проте ми не рекомендуємо робити так. Це подвійна робота: так, фарбу або ґрунт ви змиєте, але поверхню апарату доведеться ще раз очищати, тепер уже від бензину. Тому краще зробити один раз, але правильно та якісно.

Після видалення залишків ЛКМ з поверхні бачка добре пройдіться по всіх наявних каналах та отворах. Для цього і призначена щітка з певною твердістю ворсом. Як правило, такий аксесуар іде в комплекті із самим інструментом.

Найбільшу увагу при чищенні фарбопульта приділіть соплу. Дійте акуратно, але ретельно.

ЧИСТКА-СОПЛА

ПРОДУВАННЯ ПОВІТРЯМ

Промили всі деталі щіткою? Добре, алеу цьому процедура не закінчилася. Має бути фінальна обробка інструменту, і тут застосовується продування стисненим повітрям. Не має значення, чим промити фарборозпилювач після фарбування - розчинником або водою, продування потрібна, щоб точно видалити з поверхні всі дрібні частинки лакофарбових матеріалів, що залишилися.

Для цього з'єднайте інструмент з повітряним шлангом і розпиліть розчин, що використовується для чищення. Щоб відслідковувати результат, краще розпорошувати на якусь поверхню, наприклад, на ганчірку. Ваше завдання – домогтися того, щоб з апарата надходив чистий розчин. Це означає, що всі його елементи справді промиті, не залишилися частки фарби.

Тепер ви знаєте, як почистити фарбопульти, залишилося навчитися правильно його збирати. Як ми вже говорили, складання здійснюється у зворотній послідовності: проробіть те саме, що на початку, тільки навпаки. Голку перед складанням треба обробити спеціальним мастильним матеріалом, при цьому слідкуйте, щоб він не потрапив на сам кінчик. Така процедура потрібна для збільшення робочого ресурсу голки.

При закручуванні бачка не докладайте багато зусиль. По-перше, ви ризикуєте зірвати різьблення. По-друге, іноді навіть після ретельної обробки дуже дрібні частинки фарби все ж таки залишаються на поверхні. Якщо сильно не пощастить, вони можуть просто склеїти поверхні і відкрутити елемент наступного разу вже не вийде без значних зусиль.

Середня тривалість промивання – до півгодини.

ЗБИРАННЯ

ПОРАДИ ПРОФЕСІОНАЛІВ

 • Мити інструмент потрібно після кожного використання, поки ЛКМ ще свіжі. Якщо завжди дотримуватися цього правила, вам не доведеться думати, як почистити фарборозпилювач від засохлої фарби. Адже зняти з апарату матеріал, що вже затвердів, складніше, ніж рідкий.
 • Ніяких щіток із металевою або іншою занадто жорсткою щетиною – такі здатні пошкодити повітряну голівку.
 • У конструкції фарбопульта є рухомі елементи, які не мають безпосереднього контакту з фарбою та ґрунтовкою. Їх слід періодично змащувати складом не на силіконовій основі, щоб продовжити термін експлуатації.
 • Навіть якщо ви не користувалися пістолетом, розбирайте та очищайте його хоча б раз на тиждень. Це необхідно для видалення пилу та інших забруднюючих частинок.
 • Проводьте огляд інструменту на предмет зношених елементів щонайменше раз на рік, своєчасно змінюйте деталі на нові оригінальні або якісні аналоги.
 • Чим промити фарборозпилювач після акрилової фарби? Цей ЛКМ вважається водним, тому без спеціального розчинника підійде і звичайна вода. Важливо мити інструмент відразу, оскільки фарбу видалити дуже проблематично.
 • Будьте гранично обережні з голкою. Вона тендітна і легко піддається згинання, а цього допускати не можна. Інакше доведеться ставити нову голку, замінивши її разом із голівкою.
 • Після продування бажано протерти пристрій м'якою тканиною, щоб напевно видалити всі частинки фарби, що залишилися.
 • При роботі з розчинником завжди використовуйте засоби індивідуального захисту, особливо якщо ви схильні до алергічних реакцій.

 

Потрібен якісний та довговічний інструмент для роботи з різними лакофарбовими складами? У нашому магазині продаються електричні моделі фарбопультів. Доглядати їх нескладно, користуватися – теж. При необхідності менеджери нашої компанії проведуть консультацію і детально розкажуть про особливості, функції обладнання та правильний догляд за ним.

 

ТОВАРЫ В СТАТТІ:

 1. Краскораспылитель HP Ø1.5 с в/б (пласт) SIGMA (6811041)
 2. Краскораспылитель HP Ø1.5 с в/б (мет) SIGMA (6811051)
 3. Краскораспылитель HP Ø1.4мм с в/б (пласт) SIGMA (6811101)
 4. Краскораспылитель HP Ø1.8мм с в/б (пласт) SIGMA (6811111)
 5. Краскораспылитель HP Ø2мм с в/б (пласт) SIGMA (6811121)
 6. Краскораспылитель HVLP-mini Ø0.8 (зел) в/б (пласт) SIGMA (6812041)
 7. Краскораспылитель HVLP-mini Ø0.8 (хром) с в/б (мет) SIGMA (6812031)
 8. Краскораспылитель HVLP Ø1.4 с в/б (синий) SIGMA (6812011)
 9. Краскораспылитель HVLP Ø0.8 мм 60-170 л/мин 1.5-2 бар в/б 100 мл (пласт) REFINE (6812311)
 10. Краскораспылитель LVMP Ø0.8 мм 30-115 л/мин 1.5 бар в/б 100 мл (пласт) REFINE (6814191)
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner