Кошик
291 відгук
promo_banner
+380 (97) 556-57-58
+380 (93) 556-57-59
+380 (97) 563-64-64
обл Дніпропетровська, с.Лобойківка, вул. Центральна, 125, Петриковка, Україна
Інтернет-магазин "ТехБаза"
Залишити відгук

Як вибрати компресор повітряний: види, будова та принципи роботи

Як вибрати компресор повітряний: види, будова та принципи роботи

          Види, будова та принципи роботи

 

Головний робочий елемент у всіх машинах, що працюють на стисненому повітрі – пневматичний компресор.

Для чого потрібен пневмокомпрессор:

 • підключення пневматичного інструменту і технологічного обладнання на промислових підприємствах, будівельних об'єктах;
 • піскоструйка - очищення металу, дерева, бетону від старої фарби, бруду, іржі;
 • сушіння поверхонь;
 • підключення краскопультів для покриття поверхонь лакофарбовими складами;
 • накачування автомобільних шин;
 • мийка автомобілів;
 • закачування газу на побутові і виробничі балони;
 • очищення засмічень з робочих місць у виробничих цехах;
 • роботи в домашньому господарстві, в гаражі і т. д.

Якщо ви живете в міській квартирі, то можна обійтися і без повітряного компресора. Але, якщо у вас приватний будинок, гараж, домашня майстерня або ви плануєте займатися ремонтом або мийкою автомобілів, то пневмокомпрессор полегшить вашу домашню роботу і стане незамінним, якщо ви займетеся бізнесом – фарбуванням або ремонтом.

Критерії вибору компрессораКак правильно вибрати компресор

Вітчизняні і зарубіжні виробники пропонують користувачам велику кількість моделей пневмокомпрессоров на будь-який технологічний процес і бюджет.

Компресори повітря розрізняються за такими параметрами:

 • конструкція – масляний або безмасляний компресор;
 • поршневий, гвинтових і спіральних;
 • з прямим або ремінним приводом. Які технічні характеристики компресорів повітря підійдуть вашим потребам?

Вибираємо компресор масляного або безмасляного типу

Всі компресори виконують функцію стисненого повітря в магістралі пневматичного інструменту. Який вибрати компресор для виробничих цілей і для дому – масляний або безмасляний?

0_2.jpeg

Масляний компресор

У пневмокомпрессорах масляного типу є система мастила, призначена для мінімізації нагрівання внаслідок тертя. Масло забезпечує герметичність насоса, деталі інструменту менше зношуються, і зменшується гучність.

Якщо пневматичний компресор буде працювати з фарбопультом, то потрібно врахувати те, що в деяких моделях не виключено попадання масла в фарбу. Робимо висновок – фарбувати автомобіль складом, в якому може з'явитися масло, справа небезпечна. Можна, звичайно, ризикнути. Для цього потрібно встановити новий повітряний фільтр, проконтролювати рівень масла.

Для будь-якої іншої фарбування, наприклад, фасаду, масляний компресор підійде ідеально.

0_1.jpeg

Безмасляний компресор

У таких пневмокомпрессорах масло теж є, але воно не контактує з повітряним потоком. Результат – відсутність домішок в подаваному в систему стислому повітрі. Масляні насоси мають невеликі габарити і не вимагають частого і складного обслуговування.

Безмасляні пневмокомпрессоры затребувані в меблевому виробництві та малярських майстерень.

 

Як працює повітряний компресор

Пневмокомпрессор не тільки перекачує атмосферне повітря, але і нагнітає його в ресивер – металевий балон. Ресивер, в залежності від конструкції компресора повітря, має вертикальне або горизонтальне розташування.

3.png

Головний параметр пневмокомпрессора – тиск повітря на виході. Для його визначення використовується манометр, який дає можливість користувачу бачити і регулювати робочий тиск. Зауважимо, що в повітряних компресорах відсутня функція регулювання кількості обертів в хвилину. Ви можете регулювати тиск.

Блок автоматики підтримує задану користувачем ступінь стиснення. Якщо в балоні тиск падає, блок автоматично включає компресор, закачує в ресивер достатню для продовження роботи кількість стиснутого повітря, що направляється з повітряного компресора на підключений за допомогою швидкороз'ємних або різьбових коннекторів пневмоінструмент.

Повітряний компресор працює від бензинового або електричного приводу. Який вибрати компресор для невеликої майстерні, будинки або виробничих потреб? Які параметри повітряного компресора будуть відповідати технічним умовам? Вибір компресора – завдання непросте, якщо ви не орієнтуєтеся в моделях, які пропонують виробники.

Який вибрати компресор – бензиновий або електричний

Для побутових потреб, СТО, автомийки, фарбувальної камери правильний вибір – електричний компресор повітря, оскільки електродвигун:

 • не потребує складного обслуговування;
 • має великий ресурс;
 • можна підключити до мережі 220В або 380В.

Бензиновий компресор вибрати можна, якщо для користувача важлива його висока потужність. При цьому такі машини досить важкі, а двигун внутрішнього згоряння вимагає уваги, частого технічного обслуговування і експлуатаційних витрат.

Щоб вибрати компресор електричний або бензиновий, зверніть увагу на параметри, що визначають і якість роботи, та довговічність.

Який вибрати компресор – гвинтового або поршневого типу

Пропонуємо вашій увазі особливості кожної конструкції.

4.jpgПоршневий компресор

В компресорі поршневого типу стиснення повітря відбувається за рахунок руху поршнів в циліндрах. Кожен циліндр має декілька клапанів – впускний і випускний. Через впускний клапан повітря в циліндр всмоктується. Випускний клапан подає в систему стиснене повітря.

Схема, як бачите, проста і тому популярна. Поршневі компресори залучають простою конструкцією, нескладним обслуговуванням і, головне, невисокою ціною. Якщо потрібно підібрати компресор з технологічними характеристиками, придатними для побутових потреб або завдань невеликого виробництва, то поршневий агрегат буде правильним вибором. Але майте на увазі, що встановлювати такий компресор повітря можна в приміщеннях, оснащених системою вентиляції та відведення вихлопних газів.

У двигуні внутрішнього згоряння поршень переміщається по циліндру. Для зниження сили тертя в ДВС обов'язково повинна бути система мастила. Це означає, що:

   • Необхідно своєчасно замінювати масло.
   • Щоб частинки масла і вологи не потрапляли в повітряну систему, потрібно встановити систему фільтрації. Це збільшить ціну пневматичної компресора, але без фільтра неможливо буде працювати на фарбуванні, кондитерському виробництві та ряді інших виробництв.
   • Потрібно постійно стежити за рівнем масла.

Ресурс поршневого пневмокомпрессора становить кілька десятків тисяч мотогодин, а ККД – 75%.

5.jpg

Гвинтовий компресор

Порівняно з поршневими аналогами гвинтові агрегати вимагають більш складного обслуговування. Компресори гвинтового типу забезпечують більш високий тиск в системі і привертають ККД 95% і ресурсом, який становить 100 і більше мотогодин.

В компресорі гвинтового типу сила тиску повітря створюється обертовими гвинтами. Повітря в різних конструкціях рухається:

 • уздовж осі обертання мотора;
 • під дією відцентрової сили, створюваної обертовими лопатями колісного ротора.

Продуктивність гвинтових компресорів може досягати 12 тис. літрів в хвилину. Гвинтовий компресор потрібен там, де необхідно забезпечити:

 • подачу ідеально чистого повітря;
 • тривалу безперервну цілодобову роботу;
 • мінімум енерговитрат;
 • мінімум шуму.

Продуктивність гвинтового пневмокомпрессора становить 500-12000 літрів в хвилину.

spiral.jpg

Спіральний компресор

Це різновид агрегату гвинтового типу. Різниця в тому, що осі роторів не паралельні. В результаті пристрій більш компактно, але має недолік – дороге обслуговування складного механізму.

Який компресор краще – прямого або ремінного типу

Тип передачі визначає такі параметри компресора, як продуктивність, термін експлуатації, потужність і тривалість безперервної роботи.

7.jpg

Прямий привід

Коаксіальний привід – нескладна технологічна схема, яка використовується виключно в компресорах поршневого типу. Тут все гранично просто – колінвал (ротор) безпосередньо з'єднаний зі статором. В конструкції відсутні шестерні і маховики. Переваги прямого приводу – мінімум деталей і, як наслідок, невелика вага, простий недорогий ремонт.

Недолік – невисока продуктивність, схильність до швидкого нагріву і перегріву. Для тривалої роботи пневмокомпрессоры з прямим приводом не годяться і тому використовуються в домашньому господарстві.

8.jpg

Ремінний привід

Ця конструкція являє собою пару коліс, провідне і ведене колесо, з'єднану ремінною передачею. Привід завжди захищений кожухом, що перешкоджає попаданню на обертові деталі сторонніх предметів. Провідне колесо, крім передачі моменту обертання, що забезпечує охолодження механізму.

Ремінна передача використовується як в агрегатах гвинтового і поршневого типу і має наступні переваги:

 • обладнання не перегрівається, оскільки для підтримки робочої температури використовується обдув;
 • двигун має захист від поломки, оскільки в критичній ситуації першим порветься ремінь;
 • можливість позитивної роботи навіть в умовах великих навантажень;
 • висока продуктивність і робочий ресурс.

Є у пасових пневматичних компресорів і ряд недоліків:

 • Повітря в ресивер накачується досить повільно;
 • Конструкція більш важка і габаритна за рахунок коліс пасової передачі;
 • Потрібно постійно контролювати цілісність ременя;
 • Складне техобслуговування.

Приймаючи рішення вибрати компресор з ремінною передачею, майте на увазі, що для його установки знадобиться рівна горизонтальна площадка. При невеликому ухилі машина може посилено вібрувати і шуміти.

Як підібрати компресор за технічними параметрами

При виборі компресора користувачеві слід орієнтуватися на наступні характеристики:

 • витрата повітря;
 • кількість поршнів;
 • тиск;
 • обсяг ресивера;
 • час безперервної роботи.

Розглянемо ці параметри докладно.

1.jpeg

Витрата повітря

От этого параметра зависят все остальные конструкционные и производственные характеристики пневматического компрессора. В устройстве для дома этот показатель редко превышает 200 л/мин. Этого более чем достаточно для подключения краскопульта, пульверизатора, пневмоинструмента, подкачки автомобильных шин. Для профессиональной работы компрессор выбирают в соответствии с техническими характеристиками пневмоинструмента.

Производительность – величина непостоянная и зависит от температуры атмосферного воздуха. Чтобы обеспечить стабильную работу, целесообразно подобрать компрессор с запасом производительности минимум 50%.

3.jpeg

Поршневая группа

Различают 1-, 2- и 3-поршневые машины. Производительность устройств в пределах:

·  1-поршневые - от 150 до 200 л/мин;

·  2-поршневые – от 230 до 420 л/мин;

·  3-поршневые – от 420 до 520 л/мин.

Соответственно различается и потребляемая мощность агрегатов.

 

2.jpeg

Давление

 

Для бытового компрессора нормальный показатель – от 6 до 8 бар. Профессиональный агрегат с давлением от 8 до 10 бар – оптимальное решение для домашнего мастера небольшого покрасочного цеха.

 

 

4.jpeg

Объем ресивера

Не будем перечислять объемы ресиверов различных производителей. Главное то, что в большой ресивер нагнетается большое количество атмосферного воздуха. Это значит, что пневмокомпрессор не придется часто отключать и за один рабочий цикл можно выполнить требуемый объем работ. Для бытовых целей более чем достаточно ресивера объемом 6-50 литров. Для СТО и небольшой мастерской – 100 и больше литров. На предприятиях для 200 или 500-литровых ресиверов выделяют отдельные помещения.

5.jpeg

Время непрерывной работы

Время работы до достижения критической температуры зависит от наличия системы принудительного охлаждения. В этом плане для длительной работы безмасляные поршневые агрегаты не вполне пригодны.

Как выбрать компрессор

Если вы не готовы принять решение самостоятельно, наш инженер подскажет как правильно выбрать компрессор в соответствии с требуемыми техническими параметрами в рамках бюджета. Компания организовала точки продаж во всех крупных городах Украины. Доставку заказов обеспечивает Новая Почта.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner