Кошик
292 відгуків
promo_banner
+380 (97) 556-57-58
+380 (93) 556-57-59
+380 (97) 563-64-64
обл Дніпропетровська, с.Лобойківка, вул. Центральна, 125, Петриковка, Україна
Інтернет-магазин "ТехБаза"
Залишити відгук

ЯК ВИБРАТИ НАСОС ДЛЯ БАСЕЙНУ

ЯК ВИБРАТИ НАСОС ДЛЯ БАСЕЙНУ

Зміст Завдання насоса Види і класифікація насосів Критерії вибору насосів Як розрахувати необхідну продуктивність насосів Правильний догляд за насосом Обов'язковим елементом будь-якого басейну виступає насос (виняток – дитячі надувні конструкції). Він забезпечує безпечне використання водного об'єкта, допомагає організувати правильний догляд за ним. Однак є багато різновидів цієї техніки. Як вибрати насос для басейну, чим різняться їх типи, як доглядати за пристроєм, щоб воно служило довго, – в цій статті. Завдання насоса В залежності від виду вона може виконувати такі функції: заповнення чаші водою; фільтрація рідини; підігрів і охолодження; циркуляція води; створення течії, фонтану, атракціонів; дозування хімічних реагентів при очищенні.

Без насоса експлуатація водного об'єкта була б неможливою, оскільки в стоячій воді неминуче з'являються водорості, бактерії, інші мікроорганізми. З ними необхідно боротися, проводити профілактичні заходи, своєчасно міняти воду, а для цього потрібен насос. Види та класифікація насосів Як підібрати насос для басейну? Перш за все треба зрозуміти, який конкретно вид вам потрібно. Всі пристрої по функціональності об'єднують у чотири групи: - Циркуляційні – забезпечують циркуляцію води, тобто її подачу, перекачування, а також фільтрацію. У комплект зазвичай входить префільтр, здатний затримувати великі частинки сміття. Цикл очищення простий: рідина надходить у скіммер, потім проходить через префільтр і фільтруючий бак, а потім виливається в чашу басейну.

Теплові – потрібні виключно для зміни температури води. В залежності від моделі можуть працювати на обігрів або охолодження. Принцип роботи – конденсаційний. Основні елементи конструкції: вентилятор, компресор, випарник, керуюча плата, розширювальний клапан. Ці насоси споживають порівняно мало електроенергії, але показують високу ефективність: 1 кВт електрики перетворюються в 12-16 кВт теплової енергії. Дозуючі – необхідні для санітарного обслуговування басейну (подання хімічних реагентів для очищення в точній кількості). Бувають з ручним і автоматизованим управлінням. У другому випадку подача речовин здійснюється за показаннями датчиків.

Напірні – зазвичай застосовуються в громадських, рідше – у великих приватних басейнах. Вони потрібні для створення розважальних зон і установок: фонтанів, водних гармат, масажних плато та ін. Характерні риси – висока продуктивність і відсутність префільтра. Бувають насоси для басейну, вже оснащені фільтруючим елементом. Це паперові картриджі і пісочні фільтри. Перші демонструють високу ефективність очищення, але їх доводиться часто міняти, до того ж з великими обсягами вони не справляються. Другі ще ефективніше і можуть обробляти значну кількість води, їх ставлять в великих басейнах. За принципом роботи насоси бувають двох типів: Відцентрові. Крильчаткою служить диск, у якого загнуті лопаті (проти напряму обертання). При високій швидкості обертання вода виявляється у стінок і виходить назовні. Характерні особливості таких насосів – малий шум, невисокий тиск, здатність перекачувати значні об'єми рідини. Для роботи корпус і патрубок повинні бути наповнені водою.

Вихрові. Оснащені крильчаткою-імпелер, в бічних частинах корпусу є зазор. Коли насос включений, потоки води мають вигляд вихорів. Для роботи обов'язкове заповнення рідиною не потрібно. Характерні риси прямо протилежні відцентровим моделям. Критерії вибору насосів Як вибрати хороший насос для басейну? Враховуйте наступні параметри: Тип. Якщо у вас невеликий водний об'єкт на дачі, ви не збираєтеся ставити атракціони, то в напірному насосі немає сенсу. Що стосується фільтруючого пристрою, можна замовити модель з паперовими картриджами. Шум. Важлива характеристика, оскільки занадто гучний агрегат здатний повністю зіпсувати відпочинок. Захист. Якість ізоляції, відключення при перегріві і інші фішки продовжують термін служби насоса. Розташування басейну. Якщо він вуличний, то обов'язково наявність фільтра, а приємним бонусом стане підігрів води. Якість і склад рідини. Якщо це морська вода, гідравлічні частини помпи повинні бути виготовлені з бронзи, титану або полімеру, стійкого до солі. Крім того, приймайте до уваги продуктивність, обсяг самого басейну, потужність. Нижче – рекомендації з приводу конкретних типів пристроїв. Як підібрати циркуляційний насос для басейну? Наприклад, продуктивність повинна відповідати чверті загального обсягу води, а у випадку з комерційним басейном краще обзавестися декількома агрегатами. Розміщуєте насос вище рівня води? Тоді розглядайте самовсмоктуючі моделі, інші не впораються з навантаженням. Ці ж поради актуальні для фільтраційних насосів. Купуючи насос для підігріву, уважно читайте технічний паспорт – в ньому виробники вказують, на яку кубатуру розрахована техніка.

Якщо збираєтеся прогрівати басейн взимку, вибирайте моделі, які можуть працювати при низьких температурах. При купівлі дозуючого насоса враховуйте тиск, продуктивність, тип управління і реагенти, з якими він працює. Вибір напірних агрегатів безпосередньо залежить від їх призначення (які конкретно атракціони збираєтеся ставити). Як правило, це насоси, що перекачують від 35 м3/год і без префільтра. Як розрахувати необхідну продуктивність насосів Як вибрати насос для басейну з урахуванням продуктивності? Вважається, що весь обсяг води повинен перекачуватися за 6 годин. В результаті виводимо просту формулу: об'єм рідини ділимо на час і отримуємо продуктивність. Наприклад, в басейні 42 кубометра води. 42 / 6 = 7 м3/год. Щоб техніка не працювала на межі, краще брати з запасом. Тобто для заданого об'єму води підійде насос продуктивністю 8-10 кубометрів на годину. Правильний догляд за насосом Щоб агрегат прослужив якомога довше, його треба правильно використовувати та доглядати за ним. Ось кілька простих порад: Вода в насосі повинна бути завжди. Вона потрібна для охолодження, і робота «всуху» призведе до виникнення течі. Максимальний термін роботи насоса без перерви – 4 години. Потім потрібна зупинка мінімум на годину. Агрегат повинен перебувати в теплому приміщенні, його промерзання неприпустимо. Перед використанням уважно вивчіть інструкцію виробника і дотримуйтесь рекомендацій в ній. Все ще не знаєте, як підібрати насоси для басейну, у вас нестандартний водний об'єкт? Пишіть або телефонуйте менеджерів нашого магазину – порадимо модель, яка вам підійде.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner