Кошик
291 відгук
promo_banner
+380 (97) 556-57-58
+380 (93) 556-57-59
+380 (97) 563-64-64
обл Дніпропетровська, с.Лобойківка, вул. Центральна, 125, Петриковка, Україна
Інтернет-магазин "ТехБаза"
Залишити відгук

Циркуляційний насос для опалення: як вибрати?

Циркуляційний насос для опалення: як вибрати?

 

 

Циркуляційний насос для опалення: як вибрати?

Автономна система опалення приватного будинку може бути організовано двома способами: з циркуляцією природним чи примусовим способом. При природній циркуляції теплоносій (вода) пересувається по трубах з-за різниці температур, проте в результаті приміщення прогріваються нерівномірно. При примусовій в систему вводиться помпа – вона і змушує воду переміщатися, створюючи натиск. Ми розповімо, що являє собою циркуляційний насос для опалення, як вибрати пристрій.

Функції циркуляційного насоса типу

Він змушує воду рухатися по трубах і радіаторів швидше. Монтаж циркуляційного насоса забезпечує рівномірність опалення по всьому будинку за рахунок стабільного пересування водних мас, а також відсутність застійних зон, що зменшують ефективність обігріву. Додаткова перевага – зниження витрат на опалення. Відносно висока швидкість переміщення води означає, що вона не встигає охолонути, тому потрібно менше енергоресурсів для підтримки температури. Відповідно, ви платите менше.

Як влаштований циркуляційний насос

Перед тим як вибрати циркуляційний насос, треба розуміти, з чого він складається і принцип функціонування.

111.jpg

 

Базові компоненти насоса – електродвигун, ротор, корпус, вал з крильчаткою. При включенні обладнання електричний мотор приводиться в рух, починають обертатися вал і робоче колесо. Як наслідок, у приймальному патрубку утворюється розрідження, і вода надходить всередину. З нагнітального патрубка вона виходить під тиском, яке може досягати декількох атмосфер. Після проходження опалювального контуру вода повертається в насос, процес повторюється.

Види циркуляційних насосів

Як вибирають циркуляційний насос? Перш за все треба зрозуміти, який тип обладнання впоратися з вашою задачею. Існує дві групи помп для опалення – сухі і мокрі. Розглянемо кожну з них детальніше.

У сухих відсутній контакт ротора і води, в ній знаходиться тільки крильчатка. Від робочого колеса ротор відокремлює торцевій ущільнювач у вигляді кілець, який може бути зроблений з кераміки, оксиду вольфраму або алюмінію, нержавіючої сталі, складів на базі пресованого вуглецю, що володіють підвищеною міцністю. Притискання кілець один до одного забезпечують пружини. Служать торцеві ущільнювачі приблизно 3 роки.

Перед тим як підібрати циркуляційний насос цього виду, треба розуміти його плюси і мінуси.

Серед переваг:

 • Високий ККД. Він досягає 85%, що в поєднанні з відносно невисоким енергоспоживанням робить їх використання економічно ефективним.
 • Можливість роботи з дуже гарячими рідинами. Максимальна температура води, яку витримує така помпа, становить 110-115°.

Серед недоліків:

 • Висока ціна. Причому це стосується і купівлі обладнання та його обслуговування.
 • Великий рівень шуму. Щоб уникнути цього явища, насос доведеться встановлювати в спеціально відведеному приміщенні або підвалі.
 • Необхідність в регулярному техобслуговуванні. Це, наприклад, заміна ущільнювача.
 • Значні габарити, що ускладнює монтаж.
 • Вимоги до якості води. Чим більше в ній зважених частинок, тим швидше знос торцевих ущільнень, тим частіше потрібно обслуговування.

Так як підбирають циркуляційний насос, враховуючи всі його позитивні і негативні особливості, робимо висновок: сухий тип помпи не підходить для експлуатації в приватних будинках. Ці пристрої добре показали себе в комунальному господарстві, їх монтують для організації опалення на виробництвах та інших великих об'єктах.

Шукаєте, як вибрати насос для опалення приватного будинку? Тоді зупиніться на мокрому типі. Особливість пристрою – ротор двигуна контактує з водою. Рідина при цьому виступає додатковим мастильним матеріалом, а також охолодженням двигуна. Елементи, по яких подається електроенергія, захищені від намокання нержавіючим склянкою. Ротор, як правило, виготовляється з графіту або кераміки, а корпус буває чавунним, латунних і бронзовим.

Як підібрати насос для опалення для свого будинку? Оцінимо переваги і недоліки устаткування мокрого типу.

Плюси:

 • компактність;
 • дуже низький рівень шуму;
 • мінімум витрат на техобслуговування;
 • тривале використання без ремонту;
 • низька ціна.

Мінус тут тільки один – невеликий ККД, всього до 55%. Тому мокрі насоси використовуються тільки там, де загальна довжина трубопроводу – до 200 метрів.

Вибираємо циркуляційний насос правильно

Ви вже знаєте, які є помпи, тепер розглянемо, як підібрати насос для опалення, на що дивитися при покупці і про що запитувати у менеджерів, щоб організувати дійсно ефективний обігрів.

22.jpg

 

Які робочі показники насоса найважливіші

Серед основних характеристик, на які треба дивитися при виборі циркуляційного насоса:

 • Граничний тиск – демонструє максимальну висоту, куди може піднятися вода, що перекачується помпою. Як правило, він дорівнює поверховості будинку. Якщо ви монтуєте насос на відстані від приміщення, що обігрівається, передбачте запас напору. В більшості випадків цей параметр дорівнює 4-8 м.
 • Витрата – це граничний обсяг теплоносія, який насос може перекачати за задану кількість часу. Вимірюється в кубометрах на годину або літрах за хвилину.
 • Діаметр патрубків – ще один важливий параметр, що допомагає підібрати циркуляційний насос. На нього впливає діаметр підвідних труб, зазвичай це 25 або 32 мм – найпоширеніші труби, використовувані в малоповерхових будинках.
 • Монтажна довжина – означає, на якій відстані від будівлі може стояти насосна станція.

Розраховуємо продуктивність насоса

Як вибрати циркуляційний насос для опалення і зрозуміти потрібну продуктивність? Існує спеціальна формула: Q = 0,86 * P / DT. Що означають букви:

 • Q – безпосередньо продуктивність в кубометрах на годину, її мінімальне значення;
 • P – потужність котла (за технічним паспортом або розрахункова);
 • DT – різниця t теплоносія на вході і виході котла. У більшості випадків становить 20 градусів.

Як підібрати циркуляційний насос для опалення, слідуючи цій формулі? Ось простий приклад: 0,86 * 35 / 20 = 1,5 м3/год. Зверніть увагу, це значення – мінімально необхідна для коректної роботи системи, можна розглядати моделі і з більшою продуктивністю. Однак пам'ятайте, що занадто велике значення приведе до невиправданих витрат, а надто маленьке не впорається зі своїм завданням. Якщо ставите насос циркуляційний, але з тим, як вибрати продуктивність, виникли труднощі, проконсультуйтеся з менеджерами нашого магазину.

Тиск насоса

Для розрахунку тиску (або напору) насоса використовується дуже проста формула: необхідно кількість опалювальних поверхів (у тому числі підвал, якщо він теж обігрівається) помножити на середні гідравлічні втрати для одного поверху. Якщо це колекторно-променева конфігурація, втрати можуть бути в межах 1,16-1,85 м, двотрубна – 0,7-1,1 м.

Насос циркуляційний: як вибрати за напором? Приклад розрахунку: 2 * 0,9 = 1,8 м.

Друга формула включає довжину самої системи. Як підібрати циркуляційний насос по площі? Зазвичай на 10 м системи повинен бути напір 0,6 м. Для визначення точного значення довжину треба поділити на 10 і помножити на 0,6.

Наприклад, довжина становить 60 м, тобто напір дорівнює 0,6 * 6 = 3,6 м.

Насоси циркуляційні: як вибирають потужність?

Тут все просто: вона обернено пропорційна діаметру підключаються труб. Чим їх перетин менше, тим більше у них гідравлічний опір, тим потужніше буде потрібно помпа, щоб його подолати.

Зовнішні фактори, що впливають на роботу насоса

До них відносяться рівень шуму, габарити самого агрегату, що впливають на місце і складність установки, особливості обслуговування. Як вибирають циркуляційний насос для опалення з урахуванням цих факторів? Наприклад, середнє значення допустимого шуму, при якому не відчувається дискомфорт, – 45 дБ. Однак є моделі, що працюють при 65 дБ, що не дуже добре для здоров'я людей. Тому монтувати насос краще в окремому приміщенні.

Що стосується обслуговування, слідкуйте, щоб до обладнання був простий доступ, а самі маніпуляції не були потрібні часто.

Циркуляційні насоси: як вибрати додаткові функції і потрібні вони

Серед них можуть бути:

 • Автоматизація роботи. З цією функцією ви можете налаштувати включення насоса в конкретний час і по іншим заданим умовам. Однак враховуйте, що аналогічні налаштування треба зробити і на опалювальному котлі, тобто він теж повинен бути оснащений автоматикою.
 • Дисплей. На ньому ви бачите температуру води, опір, продуктивність і тиск в системі в конкретний момент. Корисна можливість, що дозволяє завжди бути в курсі, але за наявність дисплея доведеться доплатити.
 • Спарена конструкція. Варто підібрати циркуляційний насос цього типу, якщо в рідині міститься багато твердих часток та інших домішок, які можуть вплинути на його функціонування. У цих моделях два робочих колеса, і якщо перший виходить з ладу, включається друга. Спарена конструкція забезпечує безперебійну подачу рідини і обігрів, але і коштує відповідно. Купівля таких помп виправдана, якщо навіть короткочасне відключення опалення критично для вас, наприклад, якщо організовано обігрів інкубатора.

Вибір циркуляційного насоса обов'язково варто приділити увагу, щоб організувати ефективну систему. Якщо виникли труднощі, пишіть або дзвоніть нашим менеджерам – порадимо модель для вашого будинку.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner